Günlük Kiralık Ev Sıkça Sorulan Sorular

Günlük Kiralık Ev

Günlük kiralık ev seçeneği ile oteller arasında kalan kişiler tercihlerini her geçen gün biraz daha günlük kiralık evlerden yana yapıyorlar. Bu noktada evlerin bir otele nazaran daha rahat oluşu, fiyat olarak otellerden bir farkının olmayışı, kişilerin bu evler içerisinde yemek yapabiliyor veya rahat rahat televizyon seyredebiliyor oluşu, günlük kiralık ev seçeneğinin değerlendirilmesinde önemli rol oynuyor.

Fakat günlük kiralık ev uygulaması yeni bir uygulama olması nedeniyle art niyetli kişilerin de sektörde yer aldığını söylemek mümkün. Bu noktada kişilerin yapabileceği en iyi şey, sifiralti.com sayfası gibi güvenilir günlük ev kiralama firmalarlıyla sözleşme yaparak çalışmak. Bu noktada günlük kiralık ev uygulaması hakkında akıllara gelen pek çok soru var. Bu soruları sizler için cevaplamaya çalışacağız.

Günlük Kiralık Evler Güvenli Mi?

Güvenilir firmalardan hizmet aldığınız takdirde günlük kiralık evler kesinlikle güvenlidirler. Bu firmalar güvenlik sahibi site içlerinde ev kiralarlar. Bu sayede o sitenin sakinlerinin sahip olduğu güvenliğe siz de sahip olursunuz.

Günlük Kiralık Evlerde Konaklayacak Kişi Sınırı Nedir?

Ev kiralama firmaları, evleri oda sayısına göre kiralarlar. Örneğin eğer ev 2 odalıysa evde kalabilecek kişi sayısı da buna göre ayarlanmaktadır. Ev 2 odalıyken evde 4 kişiden fazla kişinin kalması söz konusu değildir. Ayrıca eve 4 kişiden fazlasının girmesi de söz konusu değildir. Günlük kiralık evler oda ve kişi sayısı mantığına göre çalışırlar. Genelde firmalar günlük olarak kiralanan evlerde konuk ağırlama veya eğlence düzenleme gibi etkinliklere izin vermezler. Bu noktada sorumluluk evi kiralayan kişilere aittir. Firmalar dilerlerse bu koşulları sözleşmede de belirtebilirler.

Ev kiralama hizmeti alırken sıkça sorulan sorular

Kiralık Ev Fiyatları Ne Kadar

Günlük kiralık evler belirli saatler arasında kiralanan evlerdir. Kişiler eğer bu evleri bütün bir gün boyunca kiralamak isterlerse bu durumda genel fiyat üzerinden indirim yapılması da söz konusudur. Her ev kiralama firması günlük kiralık evlerde farklı saat aralıkları belirleyebilir. Fakat genel olarak ev kiralama saat aralıklarının öğlen – akşam, akşam – sabah arası olduğunu söyleyebiliriz. Bu süreler içerisinde kiralanan evlerde fiyatlar 70 TL ila 150 TL arasında değişim gösterir. Eğer kişiler ultra lüks evler isterlerse bu durumda fiyatlarda artış olması da söz konusudur. Bu fiyatlar çift kişilik fiyatlardır. Bu noktada bir tüm gün için toplamda ödenen ücretlerin hemen hemen bir otel ile aynı fiyata geldiğini söyleyebiliriz.

Günlük Kiralık Evlerin İçlerinde Neler Var?

Günlük kiralık evler bir evin içerisinde olan her özelliği içeren evlerdir. Yani bu evler içerisinde buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi beyaz eşyalar bulunduğu gibi, banyo, mutfak, oturma odası gibi bölümler de yer almaktadır. Hemen hemen her günlük kiralık evde dev ekran televizyon da konuklara sunulmaktadır. Bunlarla birlikte bazı lüks evlerde, futbol karşılaşmalarının izlenmesi için gerekli televizyon paketleri, oyun konsolları gibi ekstra hizmetler de sağlanıyor.

Kiralık Evlerde Yaş Sınırı Var Mıdır?

Ev kiralamak için kaliteli günlük kiralık ev şirketleri yetişkinlik şartı aramaktadırlar. Bu noktada ev kiralamada yaş kriterinin olduğunu ve minimum 18 yaşındaki kişilerin ev kiralayabildiklerini söyleyebiliriz. Yasal olarak bu yaşın altında ev kiralayan firmalara güvenmemekte de fayda vardır. Bu noktada bu firmalar sözleşmelerin yerine getirilmesi noktasında da güven vermezler.

Kiralık Evlerin Temizliği Konusu

Yine günlük kiralık ev hizmetinde kaliteli firmaların tercih edilmesi durumunda evlerin temiz bir şekilde teslim edildiğini söyleyebiliriz. Üstelik kaliteli firmalar evlerin temizliğini uzun kiralama yapan kişiler için ücretsiz bir şekilde de belirli periyotlarla sağlarlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *