Gitar Dersleri Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Gitar, özellikle gençler arasında son derece rağbet görmekte olan enstrümanlardan bir tanesidir. Gitar çalmayı hedefleyen gençler, bu konu için profesyonel bir eğitim alabilecekleri gibi, özel ders yardımı ile de gitar öğrenebilirler. Ankara gitar kursu sunmakta olan birçok kurum mevcuttur.

Gitar Nasıl Çalınır?

Gitar çalabilmeyi öğrenebilmek sabır ve emek isteyen bir süreçtir. Bu süreç içerisinde gitar dersi almak sizi öne taşır ancak yine 2-3 gün içerisinde sonuç beklemeniz ve beklediğiniz bu sonucu görmeniz büyük bir mucize olacaktır. Gitar dersleri için ilk olarak nota bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Gitar dersi almak isteyeceğiniz kurum içerisinde yer alan teorik dersler ile nota bilginizi geliştirmeniz mümkündür. Gitar eğitimi, çoğu müzik enstrümanı ile kıyaslandığından biraz daha zor olarak düşünülebilir. Bu nedenle, sadece eğitim ile, sevgi ve de azim olmadan gitar çalmayı öğrenmek pek de mümkün değildir. Her gün en az 1 saatlik sürenizi, gitar çalabilmeye ayırmanız gerekmektedir.

Gitar Türleri Nelerdir?

Gitar türleri, akustik gitarlar ve de elektronik gitarlar olarak 2 opsiyona ayrılmaktadır. Akustik gitarlar ise kendi içerisinde çelik telli gitar ve de naylon telli gitar olmak üzere yine 2’ye ayrılmaktadır. Özellikle belli bir tür ile ilgilenmiyor ya da gitar çalmayı yeni öğreniyorsanız akustik gitar tercih etmeniz faydanıza olacaktır.

Gitar Dersleri Almak

Her ne kadar başlı başına 2 gitar türü bulunsa da, piyasa içerisinde çok yaygın olmayan farklı gitar türleri de bulunmaktadır. Bu gitarlar arasında, perdesiz gitarlar, 7 tele sahip gitarlar, 12 tele sahip gitarlar, jazz türdeki gitarlar ve de Lap steel gitarlar bulunmaktadır. Ankara gitar kursu vermekte olan kurumlar içerisinde, tüm türlerdeki gitarlar ile eğitim alabilmeniz mümkün kılınmıştır.

Gitar Çalarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İlk olarak gitar alırken dikkat etmeniz gerekenler arasında bulunmakta olan gitarın kalitesi hususunda, çalmaya ilk kez başlayacakların çok profesyonel bir gitar almasına gerek yoktur. Gitar çalabilmek de, bir riski içerisinde bulundurur, özellikle yeni başlayanların, gitarı sevebileceği ya da bu iş için emek gösterebileceği kesin değildir. O nedenle de gitar satın alırken, ekonominizi zorlamamayı tercih etmelisiniz. Gitar çalarken dikkat etmeniz gerekenler arasında ise, ilk olarak sağ elinizi kullanıyorsanız, sağ elinize ait olan tırnaklarınızı uzatmanız gerekmektedir. Kullandığınız elinize ait olan tırnakları uzatmak, gitarınızdan çıkacak olan sesin tınısının daha melodik gelmesine sebep olur. Oturuş, gitar çalarken dikkat edilmesi gereken bir diğer faktördür, özellikle yeniyseniz, mutlaka bir sandalyeye oturarak gitar çalmanız gerekmektedir.

Ankara Gitar Kursları Nerelerdir?

Ankara Gitar Kursu eğitimi vermekte olan birçok kurum mevcuttur. Bu kurumlar içerisinde, gerek Meb’e bağlı gerekse de özel bir oluşum olarak hizmet vermekte olan kurumlar yer almaktadır. Bu kurumlar arasında Meb’e bağlı olarak hizmet veren bir kurs olan Hayal Sahnesi Sanat Kursu ve de özel bir oluşum olarak göreve başlamış olan ve de Kızılay dâhilince hizmet veren Anka Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi yer almaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *